DECA SU UKRAS SVETA, NE ZABORAVIMO TO – THE BIG 4 ODUŠEVILI PUBLIKU U KLUBU FEST

Sjajan nastup grupe The Big4 13. maja u klubu Fest u Zemunu

Piše: Ilija Đukić

U kutiji 134.700 dinara za decu. U srcima mir i ponos.

Učinili smo svi koji smo bili tamo jedno dobro delo.

Čak i ako nas ti mališani nikada ne upoznaju, to nas neće sprečiti da i njima, ali i nekim novim klincima ponovo pomognemo da im odrastanje prođe što bezbolnije i lepše.

Ovi početni redovi odnose se na decu bez roditelja zbog kojih smo svi mi koji smo se 13. maja okupili u klubu Fest u Zemunu pevali, urlali, pljeskali i plesali do duboko u noć.

Grupa The Big 4, koju čine Aca Seltik /lider benda Orthodox Celts/, gitarista Ivan Zoranović Kiza, bubnjar Alek Eyesburn Mengele i basista Željko Čačija, nastupila je prvi (verovatno i poslednji) put u klubu Fest u proteklu sredu, 13. maja.

Više od 300 okupljenih prijatelja imali su pored humanitarne crte žurke, još jedan povod za druženje – basista Željko Čačija oprostio se od aktivnog bavljenja muzikom, tako da je sa bine sve prštalo od emocija.

The Big4 se proslavio obradom pesme Riblje čorbeJa ratujem sam”, ali na repertoaru je bio širok spektar domaćih i stranih rok, pank i metal hitova. Čak i Bajaga!

Aca Seltik i drugari otvorili su nastup kultnim hitom „Rock’n’Roll u Beogradu“ grupe Time sa Dadom Topićem, da bi potom brzinom svetlosti prešli na „Let There Be Rock“ od AC/DC.

Zvuk se prolomio Zemunom da se stekao utisak da ga je čuo u Australiji i legendarni gitarista AC/DC Angus Jang!

FOTO – Ilija Đukić

Još tada se videlo da će žene u publici biti ornije i pokretljivije za đusku, dok će „momci u godinama“ više, iz samo njima znanih razloga, glumiti kul tipove u košuljama i jaknama.

Dok je Čačija vredno nekoliko puta menjao bas gitaru, raspoloženu publiku zabavljao je s bine Mengele za bubnjevima.

Pričao je neke dobre, neke manje interesantne viceve, ali nikom nije bilo dosadno, a kako bi i bilo kada je Seltik prvo iznenađenje priredio kaverom Bajagine „Marlene“.

Poslednjih tridesetak sekundi bend je pesmu pretvorio u pank verziju zbog koje bi se čuvenom Momčilu sigurno podigla kosa na glavi, budući da je davno raskrstio sa tvrđim zvukom u karijeri.

Teško je bilo zamisliti ovu svirku bez Ramonesa i Sex Pistolsa u čemu je najviše uživao Seltik, naročito dok je vikao „God Save The Queen“.

Pevaču Orthodox Celtsa nije bilo dosadno na bini, pa je tako otkrio da se bend i nije nešto potrudio oko setliste, već je pre svega po inspiraciji i trenutnom štimungu štrikao sa hitovima.

Iz publike se bendu u nekoliko navrata na bini pridružio i gitarista s nadimkom Šulc, koji je, ako smo dobro razumeli, skoknuo čak iz Nemačke da pruži podršku pre svih deci bez roditelja i Čačiji.

Njegov zvuk došao je do savršenstva na najbučnijoj pesmi večeri „Ace of Spades“ legendarnog Lemija i Motorheada.

FOTO – Ilija Đukić

Kako ne bi zapostavili domaću scenu The Big4 su Čorbom pokrili i taj blok, uz „Draga ne budi peder„, „U 2 će čistači odneti đubre“ i „Baby, I don’t wanna cry“.

Zanimljiv izbor pesama, ovo se ne čuje često uživo.

Finiš koncerta bio je furiozan kao i njegov prvi deo, a jedan od smehotresnijih momenata bio je kada je ustanovljeno da su na bini dva Aleksandra Petrovića – Seltik i Mengele!

Aca Kelt je predložio da se zovu Aleksandar Petrović 1 i 2, ali je to brzo odbačeno kao ideja. Pritom su sa bine ispričali i jednu anegdotu sa doktorom, pregledom i kanabisom zbog koje su nama krenule suze na oči od smeha.

Nećemo je prepričavati, već vam savetovati da ne propuštate ubuduće ove svirke. Tu ne može biti dosadno, a i povod je bio prelep, zar ne? Nadamo se da ovo ipak neće biti jedina svirka The Big4 iako je život jedan.

FOTO – Ilija Đukić
Facebook

Najčitanije