Jack Coleman

MIKE D IZ BEASTIE BOYS OBJAVIO NOVI SINGL „WHAT WE GOT“: DRUGI SOLO HIT U DVE NEDELJE

Majk D (Michael Diamond), član čuvene hip-hop grupe Beastie Boys, objavio je svoj drugi solo singl u poslednjih nekoliko nedelja. Pesma „What We Got“ stiže samo dve nedelje nakon njegovog prvog solo izdanja „Switch Up“, kojim je prekinuo 15-godišnju pauzu od objavljivanja nove muzike . Ovi povremeni povratci na scenu označavaju početak nove, sada već solističke faze za 60-godišnjeg repera i producenta.

„What We Got“ je nastao tokom istih studijskih sesija kao i „Switch Up“ u kojima je Majk sarađivao sa svojim sinovima Dejvisom i Skajlerom Dajamond, koji sviraju u bendu „Very Nice Person“. Pored njih, na snimanju su učestvovali i producenti Karter Lang i Tajran Donaldson (poznati po radu sa SZA-om), te muzičari Džejson Lader i Noks Fortun . Pesmu je miksovao Derek „MixedByAli“ Ali, koji je radio sa Kendrikom Lamarom i Childish Gambinom, piše stereogum

Pesma „What We Got“ nosi prepoznatljivi „Beastie Boys“ fank zvuk sa nejasnim samplovima, izobličenim gitarskim rifovima i Majkovim prepoznatljivim rečima. Na njoj se Majk kroz stihove dotiče i svoje uloge umirovljenog MC-a koji mora da smišlja „plan B“ . Nemački magazin VISIONS primećuje da se „What We Got“ poigrava sa elementima elektronike, hip-hopa i duba, te da se za fanove „Beastie Boysa“ ovaj numera sluša sama po sebi“ .

Nakon što je iznenada nastupio sa svojim sinovima u aprilu, Majk D je najavio i svoju prvu evropsku solo turneju koja uključuje nastupe u Londonu (5-6. jun), Berlinu (10. jun), Portu (13. jun), Barseloni (16. jun), Kortrajku i Sint-Niklasu u Belgiji (18-19. jun) i Parizu (20. jun). Ove nedelje, 22. i 23. maja, Majk održava dva rasprodata koncerta u bruklinškom klizalištu Xanadu Roller Arts . Ostaje za videti da li će „Switch Up“ i „What We Got“ biti deo većeg solo projekta – za sada, Majk D se polako, ali sigurno, vraća na scenu.

Facebook

Najčitanije