SVE JE SPREMNO: ANTHRAX OBEĆAVA METAL EKSPLOZIJU U PETAK, 29. MAJA U LUCI BEOGRAD

ANTHRAX

Petak, 29. maj, 21.00h

Open Air Corner Luke Beograd

Može se slobodno reći da je sve apsolutno kompletno spremno: američke thrash metal legende Anthrax stižu u petak, 29. maja u OpenAir Corner Luke Beograd, u organizaciji srpske koncertne agencije Strangefear .

Grupa u Srbiju donosi zaista vrhunsku set-listu koja obuhvata više od četiri decenije veoma impresivne karijere.

Kako su nastali 1981. u Americi, sada obeležavaju lep i veliki jubilej – 45 godina postojanja.

U pitanju je prvi samostalni koncert benda Anthrax u Srbiji, iako im nije prvi put da sviraju pred srpskom publikom.

Domaće hevi metal snage će biti predgrupe – Quasarborn i Nadimač.

Podsetimo, fanovi su 2017. godine gledali ANTHRAX u vidu festivalskog nastupa na Main Stage-u na Arsenal Festu u Kragujevcu.

Predstojeći beogradski koncert donosi kompletan, koncertni doživljaj jednog od najuticajnijih bendova u istoriji metal muzike, odnosno podžanra – thrash metala.

Tokom karijere, Anthrax je postao pravi bestseler bend, jer je prodao više od 10 miliona albuma širom planete, što ume da bude neobično za ne tako često komercijalan žanr kakav je HM – hevi metal.

Naravno, osim izvanredne prodaje albuma po svetu, Anthrax je uveliko ostavio neizbrisiv trag u razvoju heavy metal scene.

Veliki hitovi – Madhouse, Caught In The Mosh, Indians, I’m The Man i kultni Bring The Noise, u saradnji sa rep legendama Public Enemy /gostovali su nam u julu 2025. na Ušću u Beogradu kao predgrupa Guns ’N’ Roses/, deo su muzičke istorije i obavezne metal lektire.

Anthrax tako stiže konačno u Beograd, prave legende „Velike četvorke“, uvrstili su Beograd u svoju evropsku turneju, na veliku radost mnogih fanova širom Srbije i regiona.

Od debi albuma Fistful of Metal do najnovijih izdanja, Anthrax važi za jedan od najenergičnijih i najtraženijih live bendova savremenog doba, koji je veoma prepoznatljiv po inovativnom spoju agresivnih rifova, melodije i zarazne energije na bini.

Smatra se da ovaj bend uz velikane kolege – Metallicu, Slayer i Megadeth, čini čuvenu „Veliku četvorku“.

Sastav Anthrax će u Beogradu nastupiti u sledećoj postavi – Scott Ian (ritam gitara), Joey Belladonna (vokal), Frank Bello (bas), Charlie Benante (bubnjevi) i Jon Donais (gitara).

Bend Anthrax su 1981. godine osnovali gitaristi Skot Jan i Deni Lilker u Kvinsu, u državi Njujork, i stvaraju u više žanrova –  trash metal, speed metal, groove metal, alternative metal

Sastav je tokom svoje bogate istorije izmenio dosta članova, tako da je na kraju jedino Skot Jan ostao kao izvorni stalni član grupe.  

Najveću popularnost imali su tokom 1980-ih godina kada su i proglašeni delom „Velike četvorke”.

Na albumima ovog trash metal benda su gostovali mnogi muzičari – Dajmbeg Darel i Fil Anselmo iz američke hevi metal grupe Panthera, Rodžer Daltri iz kultnog britanskog hard rok sastava The Who, i spomenuti članovi američkog rep benda Public Enemy.

Bend ANTHRAX ima i novi studijski album, koji je spreman da bude objavljen ove godine u septembru – Cursum Perficio (2026).

Poznat po spoju brutalnih rifova, vrhunske svirke i zarazne energije na sceni, Anthrax važi za jedan od najtraženijih live bendova danas, čiji nastupi uvek oduševljavaju sve prave metal fanove.

„Ne mogu da verujem da nam je trebalo čak 40 godina da dođemo u Beograd i održimo koncert! No, verujem da ćemo sutra sve to nadoknaditi!““ iskren je osnivač i gitarista benda, Skot Ian.

Predviđena satnica za ovaj heavy metal spektakl je sledeća:

Ulaz 19:00h

Nadimač 19:45h

Quasarborn 20:30h

ANTHRAX 21:30h

Ulaznice mogu da se nabave na svim prodajnim mestima GigStixa i u Vulkan knjižarama, kao i online https://cooltix.rs/event/697b5992345515761bdf04bb…

Iste će moći da se kupe i na ulazu u koncertni prostor Luke Beograd.

Ne propustite priliku da budete deo istorijskog koncerta jednog od najuticajnijih metal bendova svih vremena – obezbedite svoje ulaznice na vreme!, poručuju iz koncertne agencije Strangefear, koja će nam tokom ovog proleća i leta dovesti i svetske elektro pop atrakcije – Morcheeba i Stereo MC’s, hrvatskog muzičara Damira Urbana i DJ spektakl koji će prirediti Gus Gus, u septembru.

Anthrax – Indians
Anthrax – Caught In A Mosh
Anthrax, Public Enemy – Bring Tha Noize

Diskografija benda ANTHRAX :

Studijski albumi :

Fistful of Metal (1984)

Spreading the Disease (1985)

Among the Living (1987)

State of Euphoria (1988)

Persistence of Time (1990)

Sound of White Noise (1993)

Stomp 442 (1995)

Volume 8: The Threat Is Real (1998)

We’ve Come for You All (2003)

Worship Music (2011)

For All Kings (2016)

Cursum Perficio (2026).

Quasarborn FOTO Jovana Uzelac

Nadimač FOTO – Bojan Velovan

U cilju podrške domaćoj sceni i afirmaciji regionalnih bendova, čast da podele binu sa slavnim američkim sastavom pripala je grupama Quasarborn i Nadimač – značajnim imenima koja već godinama predstavljaju sam vrh domaće i regionalne metal scene.

Quasarborn je četvoročlani bend koji obeležava 10 godina karijere, jer je osnovan 2016. godine. Grupu su formiali bivši članovi grupe Space Eater.

Imali su vrlo zapažen debi album The Odyssey To Room 101 (2018), dok im je poslednje izdanje –  Novo oružje protiv bola (2023) takođe ostavilo traga kod kritike i publike – fanova.

Bend dosledno neguje DIY etiku i osvaja publiku energičnim nastupima na solo koncertima i festivalima, čime vredno gradi sve brojniju bazu fanova.

Nadimač je zapažen crossover thrash metal bend osnovan 2003. godine, koji je tokom više od dve decenije rada postao jedno od najprepoznatljivijih imena balkanske underground scene.

Imaju produktivnu karijeru sa bogatom diskografijom – od albuma Vukodlak metal (2007) do Raspad sistema (2020) uz prepoznatljiv sirovi zvuk, čime je bend uveliko stekao status jednog od najcenjenijih sastava ovog žanra u celom regionu.

Ivan Makragić

Facebook

Najčitanije