Getty imges

Dokumentarni film o povratničkoj turneji grupe Oasis iz 2025. godine stiže u bioskope

Dokumentarni film o povratničkoj turneji grupe Oasis iz 2025. godine stiže u bioskope i na Disney+ kasnije ove godine. Režiju potpisuju Dilan Sadern i Vil Lavlejs, dok je producent Stiven Najt, tvorac serije „Peaky Blinders“. Film još nema zvaničan naslov, ali je potvrđeno da će od 11. septembra biti prikazivan u odabranim bioskopima širom sveta u ograničenom periodu, nakon čega će ekskluzivno biti dostupan na Disney+ međunarodno, te na Huluu i Disney+ u SAD.

Prema najavi, dokumentarac donosi probe, ekskluzivan pristup iza scene i na sceni, kao i prve zajedničke intervjue Noela i Lijama Galagera u više od 25 godina.

Povratnička turneja Oasis-a iz 2025. godine označila je njihov prvi zajednički nastup uživo još od 2009. i postala druga najuspešnija turneja te godine.

Stiven Najt je u saopštenju istakao koliko mu je ovaj projekat značajan: „Jedva čekam da svet vidi ovaj film. Verujem da on oslikava duh i emocije globalnog kulturnog trenutka i odaje počast duhovitosti i genijalnosti dvoje izuzetnih ljudi. Želeo sam da ispričam priču o braći i bendu, ali podjednako važno, priču o fanovima čije je živote muzika dotakla, a ponekad i zauvek promenila. To je takođe priča o tome kako muzika i pisanje pesama mogu da ujedine generacije, kulture, zemlje i, u vreme inata i podela, da nam svima daju razlog za nadu.“

Facebook

Najčitanije