Dva domaća duo rok benda „Buč Kesidi i „Short Reports” obogatiće muzičku ponudu Srpske Atine – Novi Sad za predstojeći vikend sa novim koncertima.
Oba benda se nalaze na turneji po Srbiji, ali i malo šire, po regionu.
Momci Luka Racić i Zoran Zarubica ispred Buč Kesidi stižu u petak i subotu, 8. i 9. maja u klub K9 Station, dok Nemanja Velimirović i Aleksandar Milovanović kao Short Reports dolaze da naprave pometnju u klubu Crna Kuća, u okviru BOOM festivala.
BUČ KESIDI
Petak, 08. maj + subota, 09. maj
K9 Station – Novi Sad
Posle rekordnih uzastopnih sedam koncerata u Beogradu kada su od 13. do 19. aprila osvojili klub Zappa Baza, Buč Kesidi stiže prema svom planu u Novi Sad gde će održati koncerte u petak i subotu, 8. i 9. maja u klubu K9 Station.
Podsetimo, njajavljeno je da će biti tri koncerta u nizu, dakle i za nedelju, 10. maj, ali se bend nedavno zvanično oglasio tim povodom i izvinio što tog nastupa ovog puta neće biti u najvećem gradu Vojvodine.
Koncert tog 10. maja je otkazan zbog privatnih razloga rokenrol dua koga čine Luka Racić i Zoran Zarubica, tako da svi koji su kupili karte za ovaj datum mogu ih iskoristiti za koncerte 8. ili 9. maja.
Ukoliko gledaoci nisu u mogućnosti da dođu na jedan od dva koncerta u petak ili subotu, ulaznice mogu vratiti na mestu kupovine i biće im refundiran novac.
Za koncerte 8. i 9. maja u prodaji je ostao ograničeni broj ulaznica, a mogu se kupiti preko sajta buckesidi.com i gigstix.com.
Luka i Zoran su tokom sedam večeri u beogradskoj Zappa Bazi pokazali koliko su se uželeli bliskog kontakta sa publikom, a i publika sa njima. Svako veče je imalo posebnu draž i temu, a set lista se menjala kako je to publika tražila.
Naravno da i verne Novosađane očekuje identično iskustvo, sa različitim temama te dve večeri, tako da je dress code za petak – plavo, dok je subota – srebrno veče.


Fanovi će se samo prepustiti i sigurno iskreno uživati u najvećim hitovima benda žanrovskog usmerenja elektro rok, alternativni rok, disco retro elektronika – „Idemo do hodnika“, „Nema ljubavi u klubu“, „Subota“, „Nedelja ujutru“, “Skupi snagu”, “Trebaš mi”, “Euforija”, “Curimo po asfaltu”, “Đuskanje ne pomaže”, “Kafe aparat”, “Tiho”, kao i u numerama sa trećeg, studijskog aktuelnog albuma “Moderne veze” /2025, diskografska kuća Kontra Rights/, koji je bio koncertno promovisan u Domu omladine Beograda u aprilu 2025. godine, na sceni rokenrol sale Amerikana.
„Posebno se radujemo povratku u Novi Sad i klupskom prostoru, gde je publika bukvalno na dohvat ruke. Dve večeri zaredom su prilika da zajedno napravimo onu energiju zbog koje volimo da sviramo uživo i da sa publikom podelimo sve ono što Buč Kesidi znači na bini.“ poručili su Luka i Zoran.
Od početka svoje karijere BUČ KESIDI, nazvani po antologijskom vestern filmu Buč Kesidi i Sandens Kid, gde su briljirali legende Paul Newman i Robert Redford, pomeraju granice domaće, ali i regionalne scene, čime su i zaslužili epitet regionalnog muzičkog fenomena.
Koncerti ovih vrednih momaka jesu sinonim za euforiju, autentičnost i generacijski glas, zato je svaki nastup posebno iskustvo za fanove.
Uostalom, u njihove trijumfe se uverila i publika regiona, jer su osvajali svaku republiku bivše Jugoslavije – Sloveniju, Bosnu i Hercegovinu, Severnu Makedoniju, Crnu Goru, a ubedljivo najviše Hrvatsku, gde su u Zagrebu imali po sedam koncerata u nizu, kao i u Beogradu ovog aprila.
U Beogradu nisu previše često nastupali, ali su ostavljali dubokog traga sa svojim solo večerima u Domu omladine, na platou ispred spomenika Pobednik na Kalemegdanu, Stadionu Tašmajdan i na početku karijere pre 10 godina u Božidarcu i bivšem Mikseru.
Imaju i dokumentarni film o sebi EUFORIJA UŽIVO /2021/, koji prati njihovu turneju povodom izlaska drugog albuma Euforija, koji im je doneo veliku popularnost i izbacio ih je iz alternative u mainstream.
Imali su sjajne nastupe na festivalima Exit u Novom Ssdu i Arsenal fest u Kragujevcu.
Osim Novog Sada, Buč Kesidi će osvajati i Niš ovog meseca – 22.05., 23.05. i 24. maja u poznatom klubu Istina Mašina.


SHORT REPORTS
Petak, 8. maj, 21.00h
Crna kuća – Novi Sad
BOOM festival
Petak 08.05. Crna kuća BOOOOM!
Daje se na znanje!
U borbi protiv šunda i kiča, Novosadska Alternativa zajedno sa bendovima Dope Monkey, Short Reports, Digitrons i Pobesneli Usisivač organizuje BOOM Festival u klubu Crna kuća.
Dress code: super heroj po izboru (nije obavezno).
Satnica (krećemo na vreme!)
21.00 – 21.30 Digitrons
21.45 – 22.15 Dope Monkey
22.30 – 23.00 Short Reports
23.15 – 00.00 Pobesneli Usisivač

Digitrons: alt. rock solo projekat Nikole Pavkovića, osnivača alternativnog rok benda Oružjem protivu otmičara, čiji je prvi album „Aceton“ skoro objavljen. Ovo će biti jedinstvena prilika da publika čuje pesme sa ovog albuma i još neke numere koje Nikola izvodi sam uz pomoć modernih digitalnih uređaja.
Dope Monkey: novi sveži alternativni rok bend kojeg čine četvoro mladih ljudi i koji se polako probija u svetu muzike – strastvene gitare i ritmovi, inovativnost i energija.
Short Reports – alternativni duo koji već nekoliko godina u nazad svira turneje po Balkanu i koji je predstavio Novi Sad kao Evropsku Prestonicu Kulture u Luxembougru 2022 godine. Nakon toga izašao im je album „Vožnja“ koji je dobio priznanje za najbolji album iz Srbije 2024. i mnoge nagrade u regionu.
Pobesneli Usisivač: punk rock bend iz Novog Sada koji postoji preko 30 godina i kojima je ovo povratnički nastup posle mnogo godina pauze. Stižu nove pesme grupe i stare, poznate numere u novim aranžmanima.
Ulaz od 20.30h, početak koncerta u 21.00. Hvala što dolazite na vreme!
SHORT REPORTS ima sledeću turneju tokom proleća i leta –
08.05. Crna Kuća, Novi Sad Crna kuća
15.05. Bajka 013, Pančevo Bajka013
16.05. Kontrapunkt, Beograd Kontrapunkt
22.05. Klub AG, Sarajevo AG Sarajevo
23.05. Podroom Pub, Brčko PodRoom Pub Brčko
30.05. Skladište, Novi Bečej
06.06. Gustaf Pekarna, Maribor
12.06. Duradžik, Mostar


Alternativni rok sastav – duo “Short Reports” posle dužeg vremena je svirao u Beogradu na jesen 2025. na otvaranju kluba “Kontrapunkt”, ulica Despota Stefana 68B.
“Short Reports” je jedan od najtraženijih bendova alternativne struje koji su za kratko vreme postojanja imali preko 130 koncerata po Balkanu i Evropi.
Bend su osnovali 2019. godine – Nemanja Velimirović, vokal i gitara, poznat kao donedavno gitarista alternativnog ska rok benda “E-Play” i Nikolette, bivša bubnjarka, koja je posle tri godine aktivnog rada morala da napusti grupu.
U toku ove tri godine objavljan je prvi studijski album “Cats Vs Dogs” (2021) kada su bili istaknuti singlovi/spotovi: „Connection“, „Bad Side“, “Standoff”, „Goodbye“, „You and Me“ i „Lie“.
Drugi album “Vožnja” objavila je kuća “Kontra” iz Pančeva, na čelu sa poznatim producentom i menadžerom Nikolom Jovanovićem. Novi album je najavljen sa singlom „Nisam“ (2023), i prekid rada originalne postavke dua krunisala je pesma „Vožnja“ krajem 2023. godine.
Drugi kratak život benda nakon odlaska Nikolette iz dueta je prešla u drugačiju fazu, gde je bila ubačena i klavijatura kao treći instrument. Ipak, zbog logističkih problema, “Short Reports” se u martu 2024. vratio na standardnu postavku, dakle duo koji pored Nemanje Velimirovića, čini i bubnjar Aleksandar Milovanović.
Short Reports kao alt.rock/garage duo iz Novog Sada
predstavili su Novi Sad kao Evropsku Prestonicu kulture na Next Festivalu u Luxemburgu.
Nastupali i na sledećim važnim festivalima: Exit, Kaleidoskop kulture, Nišville jazz festival u Nišu, PiN Music Conference, Pirit (Kosovska Mitrovica), Protfest, kao i na mnogim velikim binama: SKCNS Fabrika u Novom Sadu, Dom Omladine Beograda, KST, Abrašević – Mostar, Gitarijada Požarevac (osvojili su prvu nagradu 2020), DKC Incel, Banja Luka, a u svom portfoliju ili CV-u imaju i ogroman broj klupskih svirki samostalnih ili sa drugim bendovima.
Album „Vožnja“ je proglašen na mnogim medijima i portalima kao najbolji album u bivšoj Jugoslaviji za 2024. godinu. Takodje, jedini je album iz Srbije koji je dobio nagradu od BeeHype (internacionalna muzička organizacija) – najboljih 80 albuma na svetu za 2024.
Nemanja Velimirović nije više član benda “E-Play”, gde je proveo punih 10 godina, tako da uveliko može da se mnogo podrobnije posveti daljem radu na novim pesmama “Short Reports”, kao što je noviji singl i spot “Mathilda”. Čeka ih i bogata predstojeća koncertna sezona 2025/2026.


Bend Short Reports:
Nemanja Velimirović – gitara / glas
Aleksandar Milovanović – bubanj
Objavljen je i novi spot u martu za pesmu „Na kraju“.
Gitara, glas, tekst: Nemanja Velimirović + bubanj – Aleksandar Milovanović, klavijature – Katarina Mijailović, prateći vokali – Katarina Mijailović, Uroš Milkić Aranžman: Short Reports
Ivan Makragić

Ivan Makragić je dramaturg, novinar i kreativni autor rođen u Beogradu, snažno vezan za umetnost, kulturu i medije. Njegova raznovrsna karijera obuhvata radio, televiziju, film, pozorište i digitalne platforme. Pisao je za TANJUG i brojne domaće i regionalne medije, a danas radi kao corporate i content writer u kompaniji Zepter International.
Kao autor neguje stil koji spaja stručnost, kulturološku osetljivost i toplinu pripovedanja. Piše o filmu, muzici, pozorištu, televiziji i pop kulturi, stvarajući tekstove koji povezuju znanje, iskustvo i emotivnu dubinu.