Vlado Georgiev povodom koncerta „Gospodski 50“: Ispunila mi se želja da na svoj 50. rođendan održim koncert na Kalemegdanu

Definitivno je obeležio poslednje dve godine od kada je 2024. započeo svoj veliki projekat „Gospodski“.

Idemo hronološki da se podsetimo razvoja ove uspešne priče.

Veliki spektakl projekat „Gospodski“ prvo je rasprodao sedam koncerata u Sava centru krajem 2024. i početkom 2025. godine, da bi taj koncept onda nastavio i u manjim prostorima u Beogradu kakvi su klubovi Zappa Baza i Dorćoleta.

Nastavio je da niže uspehe dalje u Beogradskoj Areni sa dva nastupa 6. i 13. decembra 2025. i onda ove godine za Dan zaljubljenih 14. februara i u susretu Danu žena 7. marta, i svaki put je rasprodao našu najveću halu u zemlji i na čitavom Balkanu.

Na tim koncertima su mu gostovale tri pop dame – Lena Kovačević, Tijana Bogićević i Nataša Bekvalac, kao i Niggor – Igor Lazić, poznat kao član bivšeg crnogorskog rep dua Monteniggers.

Takođe je „Gospodski“ predstavio i na dočeku Nove godine 2026. – 31. decembra 2025. i 1. januara 2026. u Hali Matrez u okviru Hangara Luke Beograd, kao deo manifestacije „Dragi Bravo – Frozen“.

Znamo o kome je reč. Naš gost ponovo nakon samo tri meseca je ponovo…

                                     VLADO GEORGIEV.

Sada ima novi ogroman izazov – GOSPODSKI 50 – spektakl koji će se održati u subotu, 6. juna, na njegov rođendan, i to na otvorenom u Beogradu – u Donjem gradu Kalemegdana.

Gosti će mu biti – Dado Topić i Time, Tijana Bogićević, ABBA Tribute bend, Niggor – Igor Lazić, Kabare Beograd – koncert predstava u kojoj dominira glumica Jovana Krstić.

Što se tiče Srbije, neumorni Vlado Georgiev je sa svojim fanovima dočekao i Srpsku novu godinu 13. januara ove godine na Zlatiboru. Beše to intimni, a pravi Gospodski doček Pravoslavne Nove godine u čuvenom hotelu Palisad”, u Piano baru, na planini Zlatibor.

U Kragujevcu je osvojio Halu Jezero7. februara ove godine.

Vlado ili Barba kako mu je nadimak, pevao je po Srbiji i pre Kalemegdana – baš u protekli petak, 29. maja u Čačku u restoranu Cvetnjak, a onda i posle Kališa ga čeka – 12. juna u Nišu na Platou kod Niške tvrđave.

Ipak, tako velika zvezda kakav je Vlado Georgiev, osvojila je i region sa svojim spektaklom GOSPODSKI – 24. aprila u Severnoj Makedoniji, u Skoplju, na velikoj pozornici Arene Jane Sandanski“, i 22. maja, u ovom programuuživali su upravo njegovi ljubitelji u Banja Luci /Republika Srpska/, u Dvorani Borik.

Posle spektakla koji očekuje Beograđane 6. juna na donjem Kalemegdanu u Beogradu, Vlado Georgiev će ponovo ići u Makedoniju.

Očekuje ga novi trijumf u Bitolju 27. juna, na Rukometnom terenu.

Vlado Georgiev je zapisao nekoliko redova na društvenim mrežama o ovom spektaklu koji nas čeka za predstojeći vikend.

“GOSPODSKI 50” – subota 6. JUN – BEOGRAD / Donji grad Kalemegdan – ulaz od 12h – Art zona: muzičke radionice za djecu i mlade, kao i poklon instrumenti za natalentovanije, izložba oldtajmera i unikatnih motora, Harley Davidson booth, food corner, luna park i još puno raznih sadržaja.

– Nastupaju:
MC Niggor 14:00 – 16:00h
Kabare Beograd 16:00 – 17:00h
Dado Topić & TIME after time – 17:00-18:30h
Tijana Bogićević 18:30 – 20:00h
Vlado Georgiev 20:15 – 22:45h
ABBA tribute band 23:00 -01:00h

Ulaznice po promo cijenama online :
ddtickets.rs, BG : Zappa Bar (Kralja Petra 41)
INFO : +381 66 53 53 121
Slavimo 50. zajedno GOSPODOOOO
🎩❤️🎶

Pred nama sledi nova muzička priča.

Odnosno – priča VLADE GEORGIEVA.

ODUVEK SAM ŽELEO DA NAPRAVIM KONCERT U DONJEM GRADU KALEMEGDANA

Svoju publiku si veoma prijatno iznenadio ovim potezom i ovom svojom odlukom za koncert 6. juna u Beoggradu na Kalemegdanu. Evo i zašto. Podsetiću samo da si rekao na četvrtom koncertu Gospodski“ u Beogradskoj Areni – 7. marta, da je ovim završena serija nastupa u Beogradu. Takođe si to rekao i ranije na konferenciji za medije koju si imao u Hotelu Hyatt Regency.

 I svi su stvarno i mislili da je sada to definitivno kraj, da si time ovu priču u glavnom gradu zaokružio. Međutim, eto sada, neočekivano, ponovo iznenađuješ publiku, ideš na neki novi nivo projekta Gospodski“, ali nije više Beogradska Arena, ni Sava centar, ni intimni manji klubovi kao Zappa Baza ili Dorćoleta, ili Hala Matrez kod Hangara Luke Beograd, već si se odlučio za open space koncert – Donji grad Kalemegdana.

Кako je došla do te ideje, da od 7. marta, kada si javno rekao da je gotovo sa Beogradom, do sada u maju mesecu, ipak napraviš još jedan novi šou – Gospodski“ kao novi spektakl, ali sada na otvorenom?

 – Prvo, hteo sam da bude onako – Grande.

 Ja sam oduvek imao želju da napravim koncert na donjem gradu Кalamegdana, međutim, nekako su uvek, prvo na red dolazile dvorane, arene, dosta je bilo i klupskih svirki u Beogradu, onda jedno vreme, nije baš bilo jednostavno ni napraviti tamo koncert.

Podsetimo se, svojevremeno se tamo održavao Beer fest, i onda je bilo tu nekih, kasnije, rigoroznih obaveza, koje čovek mora da prihvati, za neoštećenja, za smeće, i tako dalje.

Onda se jedno vreme se tamo ništa nije ni održavalo.

 Međutim, sada sam eto uspeo u tome, ipak je to zaštićena zona, zaštićen spomenik, ali, možda, najlepše mesto u Beogradu, i eto, ispunjava mi se želja da baš za 50. rođendan proslavimo svi zajedno.

Rođendan ti je dakle baš 6. juna. Eto, na taj datum bio je rođen, nažalost nikada prežaljeni muzičar Massimo Savić. I on je voleo na svoj rođendan da pravi koncerte baš ovde u Beogradu, u BitefArtCafe klubu na Kalemegdanu. Napustio nas je iznenada krajem 2022. godine. Obojica ste eto pop kantautori, u žanru pop muzike.

 

– Da, jeste, znam. Meni rođendan pada baš u tu subotu, baš 6. juna i milo mi je da će biti obeležen celog dana.

Tijana Bogićević i Vlado Georgiev

PLAN JE BIO DA SE SVE DESI U FORMI CELODNEVNOG DOGAĐAJA, A NE SAMO UVEČE MOJ KONCERT

 Opet i sada ideš u mnogo veći nivo, ovo nije sad samo da tebe gledamo, kao jedan celovečernji koncert i gotovo, nego si napravio čitav jedan maratonski program, koji kreće već od podne, od 12.00h i nadalje.

Кako si došao na ideju da spojiš Tijanu Bogićević, DaduTopića, ABBA tribute bend, da bi nastupio i ti kao glavna zvezda večeri? Zašto baš oni, i da li si imao ideju od starta da to baš bude festival, jednodnevna manifestacija, koja će trajati neprekidno satima?

– Ja sam želeo da se sve nekako desi u formi celodnevnog događaja, da to ne bude eto samo uveče moj koncert, već da se ljudi provedu celi dan, da gledamo malo oldtajmere, da se vozimo malo na ringišpilu, jedemo šećernu vunu, lupimo krušku, gledamo neke lepe motore, da odgledamo kabare, da odslušamo Dadu Topića i Time.

Tijana Bogićević je naravno tu kao moja dugodišnja i saradnica, i prijatelj, i mislio sam da je baš lepo da i ona nastupi tu, sad je u usponu, ima i novu pesmu.

Mislim da je super sadržaj, da je raznolik, zatim ja sviram od 20.00h ili 20.30h nekih dva i po sata, posle mene će nastupiti ABBA Tribute, i tu već idemo svi u slavlje, na maksimum.

Zato u poslednje vreme samo iznenađuješ, gosti koji se nižu, prostori koje nove biraš.

Tijana Bogićević je bila gošća na prvom koncertu, onda na drugom – Lena Kovačević, i na trećem – Nataša Bekvalac.

Da li će se Tijana pridružiti tebi na sceni, nakon što će imati uvodnu tačku pre tvog koncerta? Ili će doći neka nova gošća?

– Tako je, Tijana će verovatno zapevati sa mnom na sceni, u jednom trenutku duet, ali pre svega će imati svoj koncert, od sat i po vremena, okvirno od 18.00h, ako se ne varam.

Dado Topić i Vlado Georgiev

KONCERT U SKOPLJU JE BIO – URNEBESAN, ZA POŽELETI JOŠ JEDAN TAKAV KONCERT

Osim Tijane Bogićević, da li će biti neko novi od gostiju? Da ne računamo Niggora, koji se podrazumeva, postao je stalni član tvoje ekipe.

– Videćemo, videćemo. Moram da ostavim malo da bude iznenađenje.

Jeste, voliš da kriješ goste ili gošće, da držiš u tajnosti do samog početka.

E sad, u međuvremenu, ti si se prilično proširio sa projektom Gospodski“, otišao si u Makedoniju, u Skoplje krajem aprila.

  – I ne samo tamo, bio sam i u Kragujevcu, sada i u Banja Luci.

Da, ali sada već polako osvajaš region sa „Gospodskim“. Kako te region prihvata, kako reaguju tamo tvoji fanovi, kako je prošao spektakl u Makedoniji?

– Makedonija je bila jedan… jedan… urnebesan koncert.

Inače, makedonska publika je jako temperamentna.

 Nastupao sam u centru arene, dakle, sa svih strana je bila publika. I bilo je zaista ludo od prve do zadnje pesme.

Bilo je baš onako… za poželeti još jedan takav koncert.

Pred sam početak koncerta u Skoplju 24. aprila ove godine

VREME JE DA SE IZBACI MALO NOVIH PESAMA I OSVEŽITI MALO CELU PRIČU

Veoma brzo se i vraćaš u Makedoniju. „Gospodski“putuje tamo u Bitolj, 27. juna.

Pre toga će te gledati i publika 12. juna u Nišu, na platou kod Niške tvrđave?  

– Tako je, sada mi je najvažniji Kalemegdan, to mi je akcenat, i po Srbiji sledi 12. jun na Nišweeku.

I onda sviram u Bitolju.

Eto bila je i Banja Luka. Kako je taj koncert prošao?

– Nemam reči osim … Fantastično. Fantastično.

Definitivno si ponudio publici jedan poseban koncept ovog serijala Gospodski“ sa kojim si ovde već sve osvojio po Srbiji. I sad si krenuo na Jugoslaviju, od Skoplja, nadalje, preko Banja Luke, sledeća stanica je Bitolj?

– Opet, sad treba već izbaciti malo novih pesama. I osvežiti malo celu priču. I repertoar, i bend. Malo uneti neke promene. Kako se godinama sve to nekako diže na neku višu lestvicu, rekao bih da se u svemu tome i napreduje. Logično je da sad sa novim pesmama malo osvežim bend i – malo koncept.

Otom potom. Doći će trenutak i za to.

Prvo neka izađu nove pesme.

SNIMITI KOMPLETAN ALBUM JE ZAISTA OGROMAN POSAO, KAO I MUZIČKE SPOTOVE

Na prethodnom susretu sa medijima govorio si upravo o tome da više ti prija da snimaš singlove, kao jednu seriju, a ne da izbacuješ albume. U suštini kao da nisi poklonik više albuma kao formata da se objavljuje danas?

 – Pa, ne da ja nisam više poklonik albuma, nego, jednostavno… izdati ga odjednom, a ne najaviti ga barem sa nekoliko pesama, to mi je na neki način, kako bih rekao – bagatelisanje velikog rada. Da se razumemo, album je veliki posao. Snimiti deset pesama je ogroman posao. Naročito danas kad je trend – spot. Snimiti deset muzičkih spotova je takođe vrlo zahtevno. I to traži vreme. I sad kad se dođe do plasmana, da te pesme treba da zažive, kad ih pustite odjednom deset, to je mnogo. Nema prostora.

Jednostavno, bolje se pokazalo, u ovom trenutku, u ovoj džungli ponude, na internetu, na mrežama, da je mnogo efektnije – kada se pušta pesma ili dve.

I onda u jednom trenutku se skocka i album.

Da li ćeš možda od ovih Gospodski“ serijala, ciklusa, čitavog projekta možda realizovati za publiku i DVD? Ili će biti samo audio live album? Ili oba projekta?

– Dobro pitanje. Napraviću „Gospodski“ – collection. Biće to sa mnogih Gospodskih koncerata – snimao sam arene, sva četiri koncerta, prošle godine sam snimao Sava centar, bilo ih je sedam. Sve koncerte. Snimao sam koncert na vodi, broj dva, koji je bio jubilarni.

Bio je onaj tvoj DVD koncert davno u Herceg Novom, na vodi.

– Da, 2004. godine, ali osim tog, snimio sam i kao rimejk, 2024., jubilej – 20 godina kasnije.  I to je takođe snimano. I to je takođe u montaži. Čekam da se zatvori ovo sa Кalemegdanom, pa da mu se posvetim, i onda ćemo – objaviti, kao kolekciju svega toga na YouTube kanalu.

Ako smem da primetim, i ocenim, šteta je onda što nisi tokom karijere imao više live albuma u diskografiji, jer si ti pravi koncertni muzičar, imaš veoma atraktivne koncerte, epske, kolosalne, trebalo bi u arhivi imati sačuvano mnogo toga. I kada si imao koncerte Boemski u Sava centru 2017. godine, sve to vredi da se snima.

– Nisam, istina, imao live izdanja, jer nekako, ljudi dolaze stalno na koncerte. Svakako me često gledaju uživo.

NA NAŠEM FESTIVALU 6. JUNA BIĆE POSTAVLJENA NAJVEĆA BINA IKADA KOD NAS

Ti ništa ne prepuštaš slučaju, jer osim što si kantautor, kompletan autor – tekstopisac, kompozitor, pevač, aranžer, takođe si uvek i producent, organizator svojih spektakl koncerata. Beogradska Arena je stvarno delovala svetski i ljudi su se čudili kako se sve to glomazno realizuje. A ovde opet, teško je da se zamisli da pravite organizaciju za čitav maraton festival. Ti sada sa svojim timom 6. juna praktično imaš svoj – festival, celu svoju manifestaciju?

– Jeste, pravimo čitav festival, sa binom od 60 metara. Ja mislim da će to biti najveća bina ikada kod nas postavljena.

Opet, ekipa koju imaš, taman realizuje jedan Gospodski“, po regiji, i onda sada pravi toliku binu i kreće da sprema celodnevne događaje. Da li stigne tvoj tim uopšte da se odmori, opravi nakon svega i onda odjednom pravi toliko veći zalogaj na Kalemegdanu?

  – Ljudi se naspavaju, odmaraju, idemo dalje.

KONCERTI SU STVARNO JEDAN OD NAJLJEPŠIH VIDOVA ZABAVE

Pričali smo prošli put na tu temu da tvoji koncerti Gospodski“ izgledaju em stvarno gospodski, em zaista svetski u svakom smislu i na svakom nivou. Tada su te hvalili neki strani muzičari i pisali ti da im sve deluje moćno, udelili ti komplimente.  Кada smo već kod toga, svestan si i sam da je Beograd u poslednje vreme postao prava hiper produkcija u dovođenju inostranih muzičara. Gotovo svaki dan imamo neku novu inostranu figuru iz sveta muzičkog šoubiznisa. Naročito je tako ove godine, tek smo stigli do juna, a koliko je već bilo svirki i nastupa stranih imena.  

Кako to komentarišeš? Da li narod ima uopšte toliko novca, vremena da isprati tu nepreglednu ponudu?

– Mislim da ova generacija strašno voli da posjećuje koncerte, da se to zapravo dešava svuda, ne samo kod nas. Gde god nešto putujem, vidim da uskoro neko negdje nastupa.

Кoji je iole malo veći grad, eto neka svetska zvezda tu će držati koncert, i tako dalje, što je jako lepo, jer koncerti su stvarno jedan od najljepših vidova zabave.

 Pogotovo ako ljudi dobro sviraju, i ako tu ima šta da se čuje. Neki baš i ne sviraju, pa neki malo puštaju matrice. Ali neki prave zato dobar šou. Vredi gledati.

Recimo jedna od najvećih zvezda ove godine sigurno je Lenny Kravitz – 17. juna na Ušću. Takođe Morcheeba, Stereo MC’s, Joss Stone, Thievery Corporation, Skunk Anansie, na jesen i Deep Purple ponovo. I da li ćeš ti ići na neke od tih predstojećih koncerata?

– Pa volio bih da idem na Lenija Кravica, ali ja tad imam, ja mislim, zakazan nastup.

U slučaju da ne budem nastupao, vrlo rado, baš bih volio da idem na Lenija.

NAPISAO SAM NEKE DUETSKE PESME I DOBRO ĆU PROBRATI S KIM ĆU IH RADITI

E sad posle 6. juna, rekli smo po Srbiji imaš – 12. juna u Nišu, međutim između toga, ponovo Beograd, 10. juna. Imaš jedan isto lep događaj, koji je trebalo da bude održan 27. maja, i onda je pomereno.  Klub BitefArtCafe, u pitanju je jedan humanitarni koncert. Sa tobom će nastiupati i Aleksandra Radović, Željko Vasić, i drugi.

 – Da, ja volim da se odazovem… Treba pomoći kad god je tako nešto i ja, ukoliko sam slobodan, uvek rado učestvujem.

Gledajući te baš na sceni Beogradske Arene sa koleginicama – Lena Kovačević, Tijana Bogićević i Nataša Bekvalac, sve one su pevale sa tobom u duetu, i to tvoje pesme koje nisu snimane u toj formi.

Da li si razmišljao dalje da snimaš duete, nove pesme sa takvim damama?

Da li ima u tvom repertoaru, stvaralaštvu, senzibilitetu kompozicije koje ćeš baš originalno snimiti kao duete?

  – Evo, pravo ti kažem, napisao sam nekih duetskih pesama, ali ću dobro probrati s kim ću ih raditi. Tako da, eto, i to neka ostane kao neko malo iznenađenje.

Foto – Aleksa Stanković

Foto Nikola Đorđević

ZEMLJA JUGOSLAVIJA JE IMALA VELIKU SCENU – TADA NISU MOGLI BITI POPULARNI NETALENTOVANI LJUDI

Ovo što si sa Nigorom radio Tropski bar, naravno veliki je hit i vas dvojica uživo stvarno u Beogradskoj Areni uspevate da na sceni napravite čitav šou, kao da gledamo pozorišnu predstavu. Ta pesma je veoma vesela, opuštena, a opet tu je i ona druga – „Ne brže od života“, veoma tužna pesma, posvećena prerano tragično nastradalom muzičaru i tvom prijatelju Nebojši Saveljiću Nebu, polovina dvojca hip hop rep dua Monteniggers, gde je potekao i Niggor – Igor Lazić. Ipak, tu pesmu više ne izvodiš na repertoaru za koncept „Gospodski“? Da li ćeš je nekada vratiti na set listu?

   – Ta pesma jednostavno je imala svoju namjenu, da smo krenuli da skrećemo pažnju na to da se ne vozi ludački, da se ne gubi život u saobraćaju tek tako.

 Nažalost svedoci smo da ima i dalje mnogo nenormalnih klinaca sa kolima koji se trkaju, motori koji zuje nenormalnom brzinom, koje ne može da uhvati nijedan policajac. To su malo, kako bih rekao, opasne stvari, nažalost mnogi tragično i završe.

Očigledno, treba stalno skretati pažnju da se ne odvija život tako što voziš po gradu 200 na sat i pojačaš muziku. I eventualno ako si još pod nekim dejstvom, stvarno ima čudne omladine.

Foto – Aleksa Stanković

Foto Nikola Đorđević

I kad pogledaš na svoj razvoj karijere, uzore, gde si ti rastao, gledajući mnoge muzičare iz bivše nam Jugoslavije, i onda se nekako malo malo osvrneš – poslednjih godina imamo dosta tužnih vesti iz sveta muzike, odlazaka – neki nam iznenada odu prerano, neki opet odu u poznijim godinama, ali opet nam bude krivo koliko smo ih ispratili iz te Jugoslavije. Posebno kada si imao koncerte Boemski u Sava centrum davao si počast Oliveru Dragojeviću. Кoliko ti deluje da se ta Jugoslavija nekako počinje prilično sužavati?

– Ona zemlja je imala veliku scenu. Tu nema dileme. Tad nisu mogli snimiti i biti popularni netalentovani ljudi. Tad se nije pravila karijera na skandalima, na tako nekim veštačkim hajpovima.Tad si morao biti dobar muzičar, dobar pevač da bi jednostavno došao u priliku da snimiš nešto. I tad su urednici radili ozbiljno svoj posao, bez obzira što je bilo dva, tri televizijska programa.

 Tamo se odvijala i zabava, ljudi su redovno kupovali ploče, kasete, voljeli su muziku, odlazili su jedni kod drugih da slušaju ploče.

To su sve bili ritualiimuzika se negovala u nekom pravom smislu. Sad je muzika dostupna u svakom trenutku, na svakom koraku.

Sad možemo upaliti telefon, otići ćemo na YouTube i pustiti neku pjesmu koju želimo.

Ranije mogao da slušaš muziku, ako si imao walkman ili discman, a to je mogao slušati jedan čovek. Sad možemo u svakom trenutku da pustimo pjesmu. I ponuda je nenormalna, bukvalno prava jedna džungla muzičkog tržišta, svetskog planetara.

Utoliko je sad nekim jako talentovanim, mladim autorima, poprilično teško da nađu put. Ali neki od njih zaista uspevaju tamo.

GOSPODSKI 3 – Vlado Georgiev i Nataša Bekvalac – 14. februara 2026. u Beogradskoj Areni

GOSPODSKI 2 – Foto Nikola ĐorđevićVlado Georgiev i Lena Kovačević 13.12.2025. u Beogradskoj Areni

GOSPODSKI 1 – Foto Nikola ĐorđevićVlado Georgiev i Tijana Bogićević – 06.12.2025. u Beogradskoj Areni

LEPO JE DA MI PRAVIMO TOLIKE IGRANE SERIJE, A NE DA GLEDAMO STALNO SAMO NETFLIX

To se može uporediti negde sa ovom potrebom sa stranim sadržajima i novim platformama, digitalnim servisima, da je neophodno da se stalno stvaraju novi sadržaji.

Кao što si primetio da je u Srbiji velika i sumanuta hiperprodukcija igranih TV serija, kao da smo Holivud, Netflix, HBO. Kako na to gledaš, toliku količinu proizvedenog sadržaja?

 – Da, da, kako ne, S3, E18. Sezona tri, epizoda 18. Mislim, ne možeš da se uključiš više jednostavno na 44. epizodu ne znam koje serije. Sve dok to neko konzumira i gleda, prolazi. Mislim, lepo je da mi pravimo domaće serije, a ne da gledamo stalno Netflix koji stalno ima neku skrivenu propagandu. Ono što me izluđuje kod tog Netflixa je što je sve nekako zatvoreno u nekim porukama i agendama nekog poretka i nekog društva koje se meni ne dopada. I neke su tu čudne estetike, propagiraju se neke stvari, po meni jako loše, valjda oni to nazivaju, vrednostima. Meni to nisu vrednosti, to su neke jako loše stvari, koje se nameću kao normalno i kao da je to sve u redu. Međutim – nije.

Ali, pre svega i nasilje. U stranim TV serijama je sve više nasilja, zar ne?

– Ma naravno, nasilje ide na svakom koraku i onda se ljudi čude odakle se klincima javljaju ideje. Sve je nekako baš loše. Baš živimo neka zla vremena.

Mislim da će nešto morati da se epohalno desi i promeni.

DANAS IZ MORA NEKIH GLUPOSTI IZAĐE NEKA STVARNO MNOGO DOBRA PESMA

Zato su i dalje večne teme u romanima Dobrice Ćosića – Vreme zla, Vreme smrti.

– Naravno, upravo tako. I dalje žive.

Nedavno sam imao sa Vlatkom Stefanovskim intervju, povodom koncerta tokom maja što je imao u Mts Dvorani, baš sa Dadom Topićem, koji će nastupati i kod tebe 6. juna na Donjem Kalemegdanu. I on je baš i pričao kako mu ta muzika danas deluje kao kada se prave kobasice. Jedna hiper hiper produktivnost, ali da nema tu pravog autorstva, duše, stvaralaštva, nego samo ide jedan kalup za kalupom. Čini ti se tako danas?

– Naravno, i sve je isto. Svi rade u istim programima, imaju isti zvuk. Svi rade kod kuće to nešto, u kompjuterčićima, vrlo malo sviraju žive instrumente.

 Nekako prosto ne znam kako da nazovem ovo vreme.

 Ali mislim da u svemu tome, zapravo, kad se desi nešto jako kvalitetno, onda jako ume da –  ištrči. Znači jednostavno iz mora nekih gluposti, izađe neka stvarno mnogo dobra pjesma.

 Drastično se oseti, veliki je kontrast kad imaš puno nekih autotjunera, trepera, koji misle da se bave muzikom, ali to muzika nije. To je nešto drugo, to su njihove pričice, ali tu muzike nema. To su bukvalno ljudi koji ne sviraju nijedan instrument, daju neke gruvove, bitove ili semplove.

Onda na kraju nema duše i nema srca u toj takvoj muzici?

 – Nema ničega, stvarno nema ničega.

ZNAČI MI NAGRADA NAXI ZVEZDA, JER IMA VELIKI KREDIBILITET

Evo, najnovije je da si dobio pre neki dan na velikoj svečanosti u Pozorištu na Terazijama u Beogradu – nagradu Naxi zvezda.

Da li ti znače nagrade? Koliko one umeju da obavezuju, i onda osećaš pritisak?  

 Koliko ti prija da te neko nagradi za koncert godine i na taj način istakne?

 

– Prvo sam im rekao da imaju jednu slovnu grešku, to su koncerti godine, ne koncert. Ipak je Gospodski serijal, ali dobro, hajde. Znači mi, naravno, jer je Naxi radio ipak jedan stari radio, koliko postoji već, nekih 30-ak godina. I ta nagrada ima kredibilitet.  

E sad, kad me pozivaju neki portali koji postoje od juče, i koje je neko otvorio da bi tek nešto radio, a nemaju nikakav kredibilitet, ja se uglavnom na takve nagrade i ne odazivam, jer nemaju nikakvo značenje. Ovo je bila ozbiljna nominacija sa ozbiljnim ljudima, i dobiti ozbiljnu nagradu je zaista – privilegija.

I za sam kraj, kako si vredno radio ove projekte, naravno „Gospodski“ i dalje uspešno traje, u salama, klubovima, halama, arenama, sada i na otvorenom 6. juna na Kalemegdanu… šta je onda za Vladu Georgieva neki novi sledeći veliki izazov i poduhvat u planu?

Nove pesme koje treba da dođu do ljudi i da ih ljudi prihvate, to je moj novi izazov.

 A ovako u koncertnom, produkcionom, scenskom pogledu, šta bi bio izazov?

 Ispratiću ja to već sve kako bude trebalo, dobiće neku novu formu, sve će pratiti te nove pesme i dobiće tu malo neki i scenski okvir.

Svakako će to biti neki malo drugačiji šou.

 I kao što sam rekao, malo ću osvežiti i bend.

Mislim da će se to ljudima sve jako dopasti.

Ivan Makragić

Facebook

Najčitanije